KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16091029
nr 1609 1029
Agnes Börjesson
(1829-1900), Sverige
Oljemålning, Klostergång Taormina. Signerad. Olja på pannå, 34x21 cm, yttermått inklusive ram: 41x29
Kondition: slitage, skador
Agnes Börjesson, svensk bildkonstnär född 1829, död 1900.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 25 mars 2024
kl 18:55:57
1.600 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
- Klassiska
25 mar
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Agnes Börjesson
Läs mer om Agnes Börjesson